fbpx

Darujte osobní antivirus – nosní sprej Taffix

Zdroj: CANDE CZ s.r.o.

Letošní Vánoce budou jiné než kterékoli před tím. Pandemie onemocnění Covid-19 nám nedovolí dodržet některé tradice, ale potěšit nejbližší hodnotným a praktickým dárkem nám žádný virus nezabrání. Boj proti novému koronaviru je, a ještě dlouho bude součástí života každého z nás, nezmění to pravděpodobně ani plánované očkování. Proto i nadále bude důležitá osobní zodpovědnost, jejímž cílem je chránit nejen sebe, ale i svoje blízké. Pravidlo 3R (roušky, ruce, rozestupy) budeme proto určitě dodržovat i během následujícího roku.

Věda a výzkum však nezahálejí, a i na našem trhu je už dostupná doplňková ochrana před virusy, které se do lidského organismu dostávají prostřednictvím buněk nosní sliznice.

Česká republika je společně se Slovenskem, Velkou Británií a Německem mezi prvními zeměmi, ve kterých je už před Vánocemi dostupný nosní sprej Taffix.

Zdroj: CANDE CZ s.r.o.

Jeho výjimečnost spočívá v tom, že funguje na bázi prášku, který dokáže chránit organismus před vniknutím různých druhů virů. Prášek se při kontaktu s nosní sliznicí přemění na jemnou vrstvu gelu, který lokálně vytvoří prostředí s pH 3,5. A to je tajemství úspěchu spreje Taffix.

Kombinace mechanické bariéry s navozením kyselého prostředí na úrovni pH 3,5, které je pro viry příliš nízké, způsobuje eliminaci virů už při prvním kontaktu s nosní sliznicí. Potvrdili to i studie in vitro pod vedením univerzity z Virginie, kde byla v laboratorních podmínkách prokázána vysoká účinnost v blokování několika respiračních virů, včetně SARS-CoV-2.

Inovativní přístup spreje Taffix na nás udělal velký dojem. Věříme, že se stane nenahraditelným ochranným prostředkem, který pomůže snížit šíření virů a bude hrát klíčovou doplňkovou úlohu v globálním úsilí najít účinný lék či vakcínu“, uvedla B. Mann.  

Zdroj: CANDE CZ s.r.o.

Taffix nenahrazuje používání ochranných roušek anebo jiných opatření doporučených zdravotními úřady, a proto je i nadále nutné chránit se veškerými doporučenými způsoby.

Taffix není vázaný na lékařský předpis. Doporučuje se použít sprej před vstupem do veřejných prostor, anebo do prostředí, kde zvýšené riziko přenosu virů. Stačí jeden nebo dva vstřiky do každé nosní dírky a už po jedné minutě se na nosní sliznici vytvoří gelový filtr, který zásadním způsobem snižuje riziko přenosu virů po dobu až 5 hodin.

Nosní sprej Taffix je osobním antivirusem každého, kdo bere boj s pandemií vážně!

Zdroj: CANDE CZ s.r.o.

Osobní antivirus Taffix na český a slovenský trh dodává farmaceutická společnost CANDE CZ, v jejímž portfoliu jsou kromě generických léků na předpis i volně prodejné léky a zdravotnické pomůcky. Firma se věnuje především generickým léčivým přípravkům, které jsou vyráběny pod firemní značkou CANDE CZ a jsou registrované a schválené v rámci Státního ústavu pro kontrolu léčiv.